POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW

W piątek, 21 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków w grupie "Tęczowe nutki" oraz "Leśne Duszki". Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice i zaproszeni goście. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i wokalne. Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy z rąk Pani Dyrektor oraz swoich wychowawców.

XVI PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ I RELIGIJNEJ

Na zaproszenie przedszkola z Rokicin Podhalańskich uczestniczyliśmy w XVI Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej i Religijnej. Reprezentowali nas: Milena Górniak, Zuzanna Szyszka, Kornelia Kusiakiewicz, Ksenia Długopolska, Wiktoria Czyszczoń, Patrycja Leśniak, Milena Urbaniak, Wiktoria Leksander, Jan Kosek i Szymon Krupa. Serdecznie gratulujemy!

WYCIECZKA DO DINOZATORLANDU

Na początku czerwca udaliśmy się do "Dinozatorlandu" w Zatorze aby zwiedzić Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów oraz Park Mitologii. Starsze grupy uczestniczyły w warsztatach, w których wykopywały szkielet dinozaura. Wraz ze szkieletem dinozaura dzieci otrzymały także dyplom oraz kolorowankę. Byliśmy także w kinie 5D (starsze grupy) i 3D (młodsze grupy). W czasie wolnym korzystaliśmy z atrakcji znajdujących sie na terenie parku: kolejki, karuzele, place zabaw.

III PIKNIK RODZINNY

Juz po raz trzeci uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym we współpracy z Gminnym Centrum Kultury. Na scenie pojawili się nasi mali artyści, którzy pięknie recytowali, śpiewali i tańczyli dla swoich rodziców, wyrażając w ten sposób miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania. Nie zabrakło występów wokalnych i tanecznych przygotowanych przez grupy z GCK. Było mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, warkoczyki, balony z helem, dmuchane zjeżdżalnie, euro - bungee. Rodzice zadbali o przekąski, był grill, ciasta pieczone przez rodziców, napoje, popcorn, wata cukrowa i lody.

WIZYTA PODOPIECZNYCH Z OREW-U

Na zaproszenie naszego przedszkola przyjechali podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego z Rabki - Zdroju. Pracownicy przedszkola przygotowali dla naszych gości spektakl pt. "Rzepka" a następnie zaprosili do wspólnego spędzenia czasu w ogrodzie przedszkolnym. Były tańce przy muzyce, gry i zabawy ruchowe oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia. Chcemy, aby dzieci uczyły się szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka, ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich odmienność.

WIZYTA W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ

Przedszkolaki z najmłodszych grup wiekowych wybrały się do Harkabuza aby zwiedzić zagrodę edukacyjną "|Orawskie Ranczo". którą prowadzi pani Magdalena Szyszka. Większość gospodarstwa mieściła się na otwartej przestrzeni w zagrodach m.in daniele, bażanty, kuropatwy, wiele gatunków ptactwa domowego, króliki. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe gdyż mogły wybrane zwierzątka pogłaskać, nakrmić, przytulić. Braliśmy także udział w zajęciach edukacyjnych pt. "W drodze po jajko i piórko".

AKADEMIA Z OKAZJI 3 MAJA

W dniu 30 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Konstytucji 3 Maja. Wszystkie przedszkolaki z dumą i powagą zaspiewały Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Grupa "Biedronki" w strojach galowych recytowała wiersze i śpiewała piosenki o naszej małej ojczyźnie a także zaprezentowała taniec z flagą Polski. Było bardzo uroczyście, przedszkolaki przeżyły lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

"LALKARZE" dla "STOKROTEK"

Korzystając z zaproszenia Państwa Anny i Jacka Krakowiaków, najstarsze grupy wybrały się do Gminnego Centrum Kultury aby obejrzeć spektakl Grupy Teatralnej "Lalkarze" pt. "I biało na czarnym". Przedstawienie na podstawie wierszy Marcina Brykczyńskiego bardzo spodobało się dzieciom. Różnorodna muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu były dowodem na to, że spotkanie z aktorami można uznać za udane.

DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to święto obchodzone w naszym kraju 22 kwietnia. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków  różne zabawy z ekologią w tle. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały prace plastyczne.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W kwietniu najstarsze grupy obchodziły Światowy Dzien Świadomości Autyzmu". Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu.

Strony

Subskrybuj Gminne Przedszkole "Stokrotka" RSS